eActros a jeho služby
eMobility

eActros a jeho služby

Více než jen nákladní vozidlo.

Udržitelný, pokrokový, inovativní a tichý: to je první plně elektrický nákladní vůz od Mercedes‑Benz Trucks. Ale eActros je víc než jen nákladní vozidlo. Je součástí integrovaného řešení eActros, které kromě nákladního vozidla s klasickými službami zahrnuje také nově eConsulting a inovativní digitální řešení. Vše, co potřebujete k tomu, abyste se přiblížili k nulovým lokálním emisím.

Model eActros 300 Tractor rozšiřuje portfolio pro těžkou distribuční dopravu s lokálně neutrálními emisemi CO2 v městském prostředí. Jako součást integrovaného řešení eActros umožňuje i tahač návěsů eActros 300 plynulou transformaci vozového parku na provoz bez lokálních emisí.

Model eActros se dodává ve dvou variantách se třemi nebo čtyřmi akumulátory. Každý z těchto speciálních lithium-iontových akumulátorů má instalovanou kapacitu cca 112 kWh3005. To znamená, že celková kapacita akumulátoru je cca 3363004, resp. 448 kWh3004. Tato energie umožňuje ujet trasy dlouhé až 330 km3006, resp. až 400 km3002, přičemž přesný dojezd se může lišit mimo jiné podle topografie, chování řidiče, venkovní teploty, nákladu a nástavby. S ohledem na svoji značnou vytrvalost je eActros jako stvořený pro těžkou distribuční dopravu v městském prostředí.

Simulujte použití v kalkulátoru dojezdu.

EActros content reach
EActros content charging

Z čerpací stanice se stane nabíjecí stanice. Díky standardizovanému systému nabíjení je proces nabíjení modelu eActros maximálně intuitivní: zatáhnete elektronickou parkovací brzdu, odemknete vozidlo, připojíte zástrčku CCS Combo 2 do nabíjecí zásuvky vozidla (automaticky se uzamkne) a proces nabíjení může začít!

Při nabíjecím výkonu 160 kW se vozidlo dobije z 20 na 80 procent zhruba během jedné hodiny (v případě tří akumulátorů3009), resp. během přibližně jedné a půl hodiny (v případě čtyř akumulátorů) a pak se může vrátit na silnici. Průměrná doba nabíjení závisí mimo jiné na venkovní teplotě, teplotě vozidla, stavu nabití akumulátorů a také na výkonu nabíjecí stanice. Proces nabíjení je potřeba ukončit stisknutím tlačítka Stop vedle nabíjecí zásuvky, čímž se vozidlo odblokuje.

Pano eActros tractor

Osvědčené asistenční systémy, které podporují řidiče zejména v městském provozu, má model eActros samozřejmě již ve standardní výbavě od Mercedes‑Benz Trucks: od asistenta regulace stability, asistenta jízdy v pruzích, asistenta pozornosti a asistenta pro odbočování přes aktivního brzdového asistenta a kontrolu tlaku vzduchu v pneumatikách až po asistenta regulace náklonu.287 Kabina řidiče je navíc vybavena novým požárním hlásičem a poplašným systémem pro včasné varování řidičů v případě nouze. Tímto způsobem chceme zajistit bezpečnost a efektivitu těžké městské distribuční dopravy.

Všechny varianty eActros jsou navíc sériově vybaveny zákonem předepsaným systémem Acoustic Vehicle Alert System. Jedná se o akustický výstražný systém, který při rychlostech do 60 km/h informuje o vozidle účastníky silničního provozu. To může zajistit větší bezpečnost.

EActros content safety

Speciální náprava Mercedes‑Benz Trucks s nízkým těžištěm, se dvěma elektromotory, trvalým výkonem 330 kW a maximálním výkonem 400 kW zajišťuje okamžitou a silnou akceleraci. Tento ohromující zážitek z jízdy je podporován dvoustupňovou převodovkou a nízkým těžištěm.

Díky sériové přístrojové desce Multimedia Cockpit a systému MirrorCam, obzvláště nízké hladině hluku v kabině řidiče a díky nízkým vibracím (protože se pod kabinou nenachází žádný motor), je jízda a práce v novém vozidle eActros maximálně uvolněná a bez stresu.

V případě potřeby servisních služeb o vás bude profesionálně pečovat servisní partner Mercedes‑Benz Trucks – v servisní dílně i na místě prostřednictvím naší služby OnRoadService.

Vysoké využití vozidla a úplný přehled o všech servisních nákladech při atraktivních splátkách – to vám nabízí servisní smlouva Mercedes‑Benz Trucks Complete se službou Mercedes‑Benz Trucks Uptime s balíčkem služeb na míru. Pro servisní účely se používají pouze originální díly Mercedes‑Benz Trucks, které mohou přispět k zachování hodnoty vašeho nákladního vozidla. Mercedes‑Benz Trucks Complete v kombinaci s Mercedes‑Benz Trucks Uptime: váš všestranný balíček pro jízdu bez starostí!

Mercedes‑Benz Trucks Complete v kombinaci s Mercedes‑Benz Trucks Uptime: váš všestranný balíček pro jízdu bez starostí!

Váš všestranný balíček pro jízdu bez starostí.

  • Kontrola nad všemi servisními náklady
  • Komplexní balíček služeb pro všechny servisní práce včetně dílů podléhajících opotřebení
  • Pouze originální díly Mercedes‑Benz Trucks
  • Pomoc a podpora od koordinace termínu po kontrolu faktury
  • Inteligentní připojení vozidla na síť prostřednictvím Mercedes‑Benz Trucks Uptime
  • Obzvláště atraktivní měsíční splátky
  • Doba platnosti servisní smlouvy až 6 let a do 360 000 km, podle výbavy vozidla

Jako doplněk k zákonné záruce poskytuje společnost Daimler Truck časově rozšířenou záruku3007 na hnací ústrojí a vysokonapěťový akumulátor.

Elektrický model eActros se před naším konvenčním modelem Actros nemusí skrývat. V oblasti „ojetých nákladních vozidel“ máme pro naše zákazníky také atraktivní nabídku zpětného odkupu vozidel eActros prostřednictvím našeho osvědčeného partnera TruckStore.

EActros content truckstore

Podrobné informace o vozidle eActros a jeho možnostech získáte u svého prodejce Mercedes-Benz Trucks.

 
Výběr modelů eActros
v porovnání.
Max. Délky vozidla 9 300 mm 6.150 mm
Šířka 2.500 mm/hliníkové ráfky 2.550 mm 2.500 mm/hliníkové ráfky 2.550 mm
Výrobní provedení 983.003 983.493
Rozvor 5.500 mm 4.000 mm
Příp. celková hmotnost 19 t 19 t (40 t)
Užitečné zatížení bez nástavby 10,8 t cca 10,4 t
Kabina řidiče/tunel motoru M Classic Space/tunel motoru 170 mm M Classic Space/tunel motoru 170 mm
Zatížení nápravy (vzduchové odpružení) 8,0/11,5 8,0/11,5
Výkon motoru (max./trv.) 400/330 kW 400/330 kW
Rozhraní elektrického systému vedlejšího pohonu – nízký výkon Max. výkon: 32 kW (při 50 % soC); trvalý výkon: 20 kW (při 50 % SoC) Aktuálně ve vývoji
Rozhraní elektrického systému vedlejšího pohonu – vysoký výkon Max. výkon: 52 kW (při 50 % soC); trvalý výkon: 30 kW (při 50 % SoC) Aktuálně ve vývoji
Max. rychlost 89 km/h 89 km/h
Převodovka 2 převodové stupně (+1 zpětný chod) 2 převodové stupně (+1 zpětný chod)
Akumulátory Lithium-iontové akumulátory Lithium-iontové akumulátory
Počet sad akumulátorů 3 3
Dojezd Až 330 km3006 Až 220 km3013
Nainstalovaná/využitelná kapacita akumulátoru 336 kWh3004 se 3 sadami (po 112 kWh) 336 kWh3004 se 3 sadami (po 112 kWh)
Nabíjecí výkon Max. 160 kW Max. 160 kW
Doba nabíjení3009 20–80 %: ~ 1 h 15 min 20–80 %: ~ 1 h 15 min

Li-Ion – UN 38.3.

UN 38.3 Shrnutí testu.
Výrobci a distributoři lithiových článků a akumulátorů vyrobených po 30. červnu 2003 musí dát k dispozici souhrn zkoušek a kritérií, jak je definován v části III této příručky, odstavci 38.3, odstavci 38.3.5. Na této stránce najdete příslušné shrnutí kontroly pro Vaše vozidla Mercedes‑Benz Trucks. Další informace o nebezpečných látkách jsou k dispozici na webové stránce „Manipulace s nebezpečnými náklady a látkami“.

Akumulátory palubní sítě a hnací akumulátory.
Zde najdete rekapitulaci testu podle UN 38.3, kterou potřebujete pro přepravu Vašich vozidel Mercedes‑Benz Trucks s lithium-iontovou technologií.

Stáhnout zkušební certifikát

Nahoru