eMobility

Maximální využití vozidla.

Výzvy jsou problém pouze tehdy, když nevíte, jak je zvládnout. Na cestě k elektromobilitě proto naše zákazníky provázíme na každém kroku. Vše s cílem maximalizovat využitelnost vašeho nákladního vozidla na elektropohon! Jak toho dosáhneme? Nenecháme vás v tom s vaším nákladním vozidlem samotné, ale poskytneme vám integrované řešení. Díky našemu procesu eConsulting, inovativním digitálním řešením, komplexním službám a speciálním školením jsme našli komplexní balíček, který bude dokonale vyhovovat vašim potřebám.

eActros, poháněný speciálními lithium-iontovými akumulátory - s nainstalovanou kapacitou přibližně 112 kWh3005 na jednu sadu akumulátorů, má opravdu cosi do sebe. Obě varianty se třemi nebo čtyřmi akumulátory poskytují celkovou kapacitu akumulátoru cca 336 kW3004, resp. 448 kW3004 na cestě. Jeho energie akumulátorů umožňuje vozidlu eActros ujet trasy dlouhé až 330 km3006, resp. 400 km3002, přičemž přesný dojezd se může lišit podle topografie, jízdních vlastností, venkovní teploty, nákladu a nástavby. S ohledem na svoji značnou vytrvalost je eActros jako stvořený pro těžkou distribuční dopravu v městském prostředí.

Video 400km

Dojezd byl zjištěn interně za optimálních podmínek, mj. se 4 sadami akumulátorů po předběžné přípravě v částečně naloženém stavu v distribuční dopravě bez přívěsu při venkovní teplotě 20 °C.

Aby bylo možné zjistit dojezd vozidla eActros, měly by se například zohlednit individuální faktory, jako je nástavba, náklad, venkovní teplota a oblast používání. Pomocí nástroje pro dojezd získáte prvotní informaci o možnostech nasazení vozidla eActros podle vašich parametrů. Pro podrobnější analýzu máte k dispozici webovou stránku eTruck Ready.

Model

Model image

Nástavba

Venkovní teplota

nakládka

Oblast použití

Váš dojezd:

0 100 200 300 400 km
0 100 200 miles
  • Přibližný dojezd zobrazený v nástroji byl vždy zjištěn interně za podmínek blízkých realitě a mimo jiné závisí na individuálním použití vozidla, jeho výbavě a dalších vnějších faktorech.
  • Dojezd „až 300 km“: Dojezd byl určen interně za optimálních podmínek, mimo jiné se 3 bloky článků po předběžné přípravě vozidla, v částečně naloženém stavu v distribuční dopravě bez přívěsu, s konfigurací náprav 6x2, při venkovní teplotě 20 °C a může se lišit od hodnot určených podle nařízení (EU) 2017/2400.
  • Dojezd „až 330 km“: Dojezd byl určen interně za optimálních podmínek, mimo jiné se 3 bloky článků po předběžné přípravě vozidla, v částečně naloženém stavu v distribuční dopravě bez přívěsu, s konfigurací náprav 4x2, při venkovní teplotě 20 °C a může se lišit od hodnot určených podle nařízení (EU) 2017/2400.
  • Dojezd „až 400 km“: Dojezd byl určen interně za optimálních podmínek, mimo jiné se 4 bloky článků po předběžné přípravě vozidla, v částečně naloženém stavu v distribuční dopravě bez přívěsu, při venkovní teplotě 20 °C a může se lišit od hodnot určených podle nařízení (EU) 2017/2400.
Usability content everywhere

eActros projíždí časem a prostorem plynule. Díky elektrickému pohonu může být bez problémů v akci v městském prostředí v kteroukoliv denní i noční hodinu. Neboť jezdí nejen s nulovými lokálními emisemi CO₂, ale je také velmi tichý. Nevztahuje se na něj zákaz vjezdu pro užitková vozidla z důvodu hlučnosti, jehož zavedení plánuje již mnoho měst. Při rychlosti 20 km/h je hlučnost zhruba 60 decibelů, tedy na stejné hodnotě jako rozhovor dvou osob.

Vaše cesta do světa eMobility začíná u vás – vytvořením konceptu elektrifikace vašeho depa na základě analýzy tras vašich vlastních vozidel. V rámci našeho eConsulting lze zjištěné výsledky analyzovat ještě podrobněji.

Analyzujte zcela pohodlně, aniž byste museli někam jezdit, zda je eActros vhodný pro vaše trasy a na základě vašich individuálních parametrů zjistěte, jak by mohl být eTruck použit podle vašich požadavků.

Webové stránky můžete využít, pokud:

  • chcete zkontrolovat potenciál vašich tras pro eActros, aniž byste museli někam jezdit
  • chcete analyzovat trasy podle individuálních parametrů v tomto nástroji
  • chcete vyhledat první informace o možnostech použití eActros
Content usability etruck ready mockup 01

Získejte pomoc od našich eConsultants pomocí tohoto nástroje pro podrobnou analýzu trasy.

Používá se, když:

  • znáte hranice a specifikace nákladního vozidla na elektropohon,
  • máte představu, jak a kde chcete nákladní vozidlo na elektropohon používat,
  • definovali jste již předem trasy nebo chcete naplánovat nové trasy pro nasazení nákladních vozidel na elektropohon.
Content usability etruck ready mockup 02

Lepší dostupnost vozidel i pro nákladní vozidla na elektropohon – na místě nebo v cloudu. Proto jsme pro eActros nejen upravili službu Mercedes‑Benz Trucks Uptime a s tím spojené komponenty specifické pro elekromobilitu, ale také pracujeme na postupném vybavování našich servisů v souladu se zvláštními požadavky elektromobility. Náš osvědčený inteligentní systém nepřetržitě propojuje eActros, speciální servis Mercedes‑Benz Trucks pro elektromobily a vás a zaznamenává všechny důležité údaje o vozidle – od tlaku v pneumatikách přes celé ústrojí elektropohonu, až po stav akumulátoru. Tento trvalý přehled o aktuálním technickém stavu vašeho systému eActros usnadňuje plánování návštěv servisu a může zabránit nepředvídaným poruchám. Vše, co potřebujete k maximální efektivitě při práci!

Nahoru